Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jaffa Booster Appelsiini sockerfri energidryck 0,33 l
Alla Jaffa Booster produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 5,27 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Information
Information
Jaffa Booster Appelsiini Sokeriton är en fräsch energidryck med smak av ikoniska Hartwall Jaffa. Den sockerfria drycken med apelsinsmak kombinerar de…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, koldioxid, surhetsreglerande medel (E330, E331), naturlig apelsinarom och andra naturliga aromer, sötningsmedel (E952, E950, E955), naturligt koffein (0, 03 %), stabiliseringsmedel (E1450, E444), vegetabiliska oljor (kokos, raps), vitaminer (pantotensyra, B6, biotin, B12), antioxidationsmedel (E300), konserveringsmedel (E202), färgämne (E160e).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
Tillverkare
Hartwall Oy Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600307365
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 17 kJ / 4 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0,7 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,05 g |
| Biotin | 0 mg |
| Pantotensyra | 0,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |

