Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Stekschnitzel av kyckling Rostad Vitlök-Chili 460g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär5,96 €
Vertailuhinta 12,96 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Jyväbroiler Kycklingfilébitar Rostad Vitlök-Chili är ytkryddad saftig kycklinginnerfilé. Kycklingbitarna kan enkelt tillredas i stekpanna, ugn eller…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kyckling lårkött (88 %), vatten, kryddor (vitlök, paprika, rostad lök, rostad vitlök, chili, chili ancho, rostad chili, persilja, svartpeppar), joderat salt, socker, konserveringsmedel E 262, aromer. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800023439
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 580 kJ / 139 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 1,9 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


