Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Jyväbroiler Stora Filéstrimlor av Kyckling Citronpesto 350g
Alla Jyväbroiler produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 14,20 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kryddad med citronpesto och utan tillsatser, Jyväbroiler stora strimlor av kycklingfilé lämpar sig utmärkt för sallader, pastarätter och wokar. Ta ut…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
kycklingfilé i strimlor (83 %), vatten, kryddor (citronbasilika, basilika, vitlök), solrosolja, salt, citronsaftpulver, aromer, majsstärkelse. Kycklingköttets ursprung Finland
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
EAN
6407800007743
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 422 kJ / 100 kcal |
| Fett | 2,7 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 0,3 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

