Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kariniemen Kyckling Grillkombo Spicy BBQ & Sicilian sun 550 g
Alla Kariniemen produkterUngefär5,99 €
Vertailuhinta 10,89 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Två läckra smaker i ett paket. Kycklings lårfiléer med rik kryddig smak och innerfiléer med citrussmak lämplig för sommaren. Perfekta smaker för…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finskt kyckling lårkött (82%), vatten, rybsolja, socker, kryddor (bl.a. lök, chili, vitlök, paprika, svartpeppar), joderat salt, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), växtfiber (psyllium, ärt), aromer, karamelliserad socker, rökt sockersirap.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
Marknadsförare
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
EAN
6409100022877
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 560 kJ / 134 kcal |
| Fett | 6,3 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 2,1 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 17 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


