Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kariniemen Minutbiff av kyckling Grillsylt 370 g
Alla Kariniemen produkterUngefär4,97 €
Vertailuhinta 13,43 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling Minutbiff med söt och eldig, swicy, Grillsylt -smak. Minutbiff passar till snabb matlagning, som t ex. pastarätter, sallader…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finsk kycklingfilé (72%), vatten, socker, kryddor (paprika, tomat, svartpeppar, vitlök, chili, spiskummin), rybsolja, rödvinsvinäger, tomatpyré, joderat salt, aromer, mineral salt (kaliumklorid, aromer), växtfiber (psyllium, ärt), förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), rödbetsextract, jästextrakt, rökt maltodextrin, konserveringsmedel (natriumbentsoat, kaliumsorbat).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
Marknadsförare
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100026318
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 393 kJ / 94 kcal |
| Fett | 1,9 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 2,7 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,83 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


