Laddar

Kariniemen Kyckling Minutbiff grillmarinerad ca 1,2 kg
Alla Kariniemen produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling Minutbiff med grillmarinad -smak. Minutbiff passar till pastarätter, sallader och är läcker grillad. Stor förpackning räcker…
Tillverkningsland
Ingredienser
finsk kycklingfilé (72%), vatten, rybsolja, kryddor (tomat, svartpeppar, lök, vitlök, paprika, cayenne, spiskummin, ingefära, koriander, chili), socker, rödvinsvinäger, joderat salt, mineralsalt (kaliumchloride, aromer), växtfiber (psyllium, ärt), karamelliserad socker, aromer, rökt maltodextrin, förtjockningsmedel (xantangummi, guarkärnmjöl), konserveringsmedel (kaliumsorbat) surhetsreglerandemedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
Marknadsförare
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 437 kJ / 104 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 2,4 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 0,87 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


