Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kariniemen Minutbiff av kyckling lönnsirap 760 g
Alla Kariniemen produkterUngefär8,75 €
Vertailuhinta 11,51 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling Minutbiff med lönnsirap-smak. Minutbiff passar till snabb matlagning, som t ex. pastarätter, sallader och är läcker att…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finsk kycklingfilé (80 %), vatten, rybsolja, kryddor (bl. a. lök, paprika, vitlök, svartpeppar), socker, joderat salt, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), lönnsirappulver, aromer (bl. a. rök), växtfiber (psyllium, ärt), äppelcidervinägerpulver, stärkelse, karamelliserad socker.
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.hk.fi
EAN
6409100026448
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring + 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 478 kJ / 114 kcal |
| Fett | 3,5 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 2,3 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


