Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kariniemen Kyckling lårfile lime-chipotle 600 g
Alla Kariniemen produkterUngefär6,95 €
Vertailuhinta 11,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling saftig lårfilé i lime-chipotle -smak för ett lyckat grillresultat. Kariniemen kyckling är alltid finsk, uppfött utan antibiotika.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finskt kyckling lårkött (82%), vatten, rybsolja, kryddor (bl.a. lök, chili, vitlök, paprika, svartpeppar), joderat salt, socker, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), aromer, limesaftpulver, växtfiber (psyllium, ärt).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
Marknadsförare
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
EAN
6409100029746
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring + 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 639 kJ / 153 kcal |
| Fett | 9,3 g |
| - varav mättat fett | 2,3 g |
| Kolhydrat | 1,9 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


