Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kariniemen Kycklingving crispy lime ca 1,1 kg
Alla Kariniemen produkterUngefär5,49 €
Vertailuhinta 4,99 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kariniemen Kyckling crispy limesmakande vingar för den som gillar att knapra. Läckra mellanmålsvingar tillagas bekvämt i ugnen, grillen eller…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
finsk kycklingvinge (84 %), vatten, majsgryn, kryddor (lök, chipotle chili, vitlök, paprika, svartpeppar, chili, röktpaprika, körvel), socker, joderat salt, aromer, limesaftpulver, mineralsalt (kaliumklorid, aromer), växtfiber (psyllium, ärt).
Kontaktuppgifter
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
Marknadsförare
HKFoods Finland Oy
PL 49, 01511 Vantaa
0800 05450, https://www.kariniemen.fi
EAN
2391281100007
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+ 4 °C (max + 6 °C)
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 642 kJ / 153 kcal |
| Fett | 8,4 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 5,2 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 0,96 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


