Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Äpple-kanel kringla
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (Finland), vatten, socker, laktosfritt SMÖR (6, 6 %), torkat äpple (Sverige) 2, 2 %, VETEGLUTEN, torrjäst, margarin [rypsolja, vatten, fullhärdad rypsolja, salt, emulgeringsmedel (E471), arom], havssalt, antioxidationsmedel (E300), emulgeringsmedel (E471, E481), kanel, äppelarom, konserveringsmedel (E282).
Kontaktuppgifter
Keski Company Oy
Lintikonkatu 12, 77600 Suonenjoki
kuluttajapalvelu@keski.com
EAN
6409720001085
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Torrt och svalt, skyddad mot soljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 432 kJ / 338 kcal |
| Fett | 8,4 g |
| - varav mättat fett | 4,6 g |
| Kolhydrat | 55,2 g |
| - varav sockerarter | 12,9 g |
| Protein | 9 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 3,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

