Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Apelsin-vit chokladrisgrynsgröt 250g
Alla Kokkikartano produkterUngefär2,09 €
Vertailuhinta 8,36 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Hälsningar från grötgrytan i den lilla livsmedelsfabrik i Kerava. Den lena smaken av vitchoklad ger apelsinen plats att glänsa. Gröten kan avnjutas…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
Finsk MJÖLK, vatten, ris, finsk GRÄDDE, socker, vit choklad 1, 5 % (Belgien) (socker, kakaosmör, MJÖLKPULVER, SOJALECITIN (E322), naturlig vaniljsmak), apelsinskal 1 % (Frankrike), vaniljsocker, joderat salt.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304003902
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 561 kJ / 134 kcal |
| Fett | 6,1 g |
| - varav mättat fett | 3,7 g |
| Kolhydrat | 16,6 g |
| - varav sockerarter | 7,3 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 0,45 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Natrium | 178,8 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,2 g |

