Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kokkikartano Potatis och chilismör 450g
Alla Kokkikartano produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 11,09 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Röd chili och potatisåker. I Kervo funderade vi länge på hur mycket hetta man ska ha – och sen lade vi i chili. Potatisen är redan färdigkokt, så det…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis 410 g: Potatis 98 % (Finland), joderat salt, paprika, rapsolja, socker, jalapeno, svartpeppar, cayennepeppar. Kryddsmör 40 g: Laktosfritt SMÖR (Finland), vatten, salt, chili, socker, vitlök, konserveringsmedel (E202).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6419744008045
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 572 kJ / 137 kcal |
| Fett | 7,3 g |
| - varav mättat fett | 4,5 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

