Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kokkikartano Potatis och vitlökssmör 450g
Alla Kokkikartano produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 11,09 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
I Kervo funderade vi på allvar att en sommar utan potatis – det går ju inte. Och vitlök kan man ju aldrig ha för mycket av, sägs det. Om det stämmer…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis 410g: Potatis 93% (Finland), vitlök 3 % (EU), joderat salt, persilja, gurkmeja. Vitlökssmör 40 g: Laktosfritt SMÖR (Finland), vitlök 11 % (EU), vatten, salt, konserveringsmedel (E202).
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6419744008052
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 521 kJ / 125 kcal |
| Fett | 6,4 g |
| - varav mättat fett | 4,1 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

