Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Kokkikartano Rabarbermannagrynsgröt 250g
Alla Kokkikartano produkterUngefär2,09 €
Vertailuhinta 8,36 €/kg
Information
Information
I Kervo funderade vi igen på att nya smaker kan uppstå i våra klassiska grötportioner – det gäller bara komma på dem. Den här gången hamnade rabarber…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Vatten, finsk GRÄDDE, rabarber 16 %, socker, mannagryn 6 % (VETE (Finland)), vaniljsocker, joderat salt.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi, etunimi.sukunimi@kokkikartano.fi
EAN
6405304006019
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2 - +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 529 kJ / 126 kcal |
| Fett | 6,9 g |
| - varav mättat fett | 4,1 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 11,1 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,33 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

