Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Kokkikartano Frestelse med rökt regbågslax 300g
Alla Kokkikartano produkterUngefär3,75 €
Vertailuhinta 12,50 €/kg
Information
Information
I Kervo gjorde vi en ny frestelse av potatis från Österbotten, finsk grädde och varmrökt lax. Laxen är rökt med äkta al och det märks i smaken.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar, Mjölk
Ingredienser
Potatis (Finland), finsk GRÄDDE, rökt LAX 14 % (LAX (Norge), REGNBÅGSLAX (Finland) varierande andelar, salt), purjolök, finskt SMÖR, dill, joderat salt, citronskal, svartpeppar. Produkten kan innehålla ben från fisk.
Kontaktuppgifter
Snellmanin Kokkikartano Oy
Jäspilänkatu 27, 04250 Kerava
02 900 67800, https://www.kokkikartano.fi
EAN
6405304003391
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2-+6°C
Bruksanvisning
Formen och filmen lämpar sig för plastförpackningsinsamlingen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 725 kJ / 174 kcal |
| Fett | 10,9 g |
| - varav mättat fett | 5,7 g |
| Kolhydrat | 10,4 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


