Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kotimaista Smördeg 4x100g, djupfryst
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, SMÖR 30 %, vatten, salt, antioxidationsmedel (E334), mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av ägg, soja.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Lantmännen Unibake Oy Ab Finland
EAN
6438460879227
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Förvaras vid -18 °C eller kallare. Får inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 593 kJ / 381 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 15 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,68 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,2 g |


