Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kuusamon Juusto Rökt ost är mild till smaken och rökt med äkta alspån utan tillsatta aromer. Den lämpar sig som hyvlad på smörgåsen, som riven i…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad MJÖLK (ursprung: Finland), syrningskultur, salt, surhetsreglerande medel (kalciumklorid), konserveringsmedel (kaliumnitrat).
Kontaktuppgifter
Kuusamon Juusto Oy
Kitkantie 110, 93600 Kuusamo
EAN
6405020030596
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 350 kJ / 320 kcal |
| Fett | 24 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 27 g |
| Salt | 1,00 g |
| Kalcium | 800 mg |
| Natrium | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

