Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Le Pain des Fleurs ekologiskt bovete-knäckebröd glutenfri 150g
Alla LePain des Fleurs produkterUngefär3,57 €
Vertailuhinta 23,80 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Detta frasiga knäckebröd bevisar att det enkla fungerar också i smakernas värld! Bovetemjöl och en gnutta socker och salt - där har vi receptet som…
Tillverkningsland
Frankrike
Ingredienser
Bovetemjöl* , rårörsocker* (<2%), havssalt. *Ekologiskt jordbruk
Kontaktuppgifter
Midsona Finland OyPL 5, 01511 Vantaawww.https://midsona.fi
EAN
3380380092992
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras svalt, skyddat från solljus
Bruksanvisning
Lätta och frasiga, passar som ett alternativ till bröd när som helst under dagen
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 631 kJ / 385 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 74,8 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,68 g |
| Järn | 3,8 mg |
| Fiber | 4,4 g |
| Magnesium | 186 mg |


