Laddar

Information
Information
Rosten Sacherbakelse 2st 170g
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
tårta bas (socker, ÄGG, vegetabilisk olja (kokos, raps), stärkelse (potatis, ris), kakaopulver, vatten, modifierad stärkelse, jäsningsmedel (E450, E500), glukossirap, emulgeringsmedel (E481, E472e, E475, E471), salt, naturligt vanilj arom, förtjockningsmedel E415), fyllmedel (vegetabiliska fetter och oljor (palm, kokos, raps i varierande proportioner), socker, vatten, aprikos, glukos, modifierad stärkelse (E1422), salt, gelningsmedel (E440), emulgeringsmedel (E475), surhetsreglerande medel (E330, E333), konserveringsmedel (E202), aromer, färg (E160a)), glasyr (socker, palmfett, kokosolja, kakaopulver, vasslepulver (MJÖLK), kakaosmör, emulgeringsmedel (E492, E322 SOJALECITIN), aromer (t.ex. vanilj), färger (E172))
EAN
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 772 kJ / 423 kcal |
| Fett | 27 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 42 g |
| - varav sockerarter | 32 g |
| Protein | 2,8 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1,2 g |


