Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Linkosuo Torkat rågbröd med nässelsmak 500g
Alla Linkosuo produkterUngefär4,87 €
Vertailuhinta 9,74 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Torkat rågbrödnässel är en av Linkosuos klassiska produkter. Endast ett fåtal mästare har kunskapen att göra mjuka Varrasleipä. Den naturliga smaken,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
FULLKORNSRÅGMJÖL (89%) Finland, vatten, nässla (2, 2%), salt, jäst.
Kontaktuppgifter
Linkosuon Leipomo Oy
PL 77, 33101 Tampere
https://www.linkosuo.fi
EAN
6420400001119
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur, skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 427 kJ / 339 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 60 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 19 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


