Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Bananaproteinglass med dulche de leche och chokladflingor, laktosfri. Lohilos proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller delikatess. Mindre…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sojabönor
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (maltitol, erytritol, xylitol, sukralos), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), grädde (MJÖLK), polydextros, kakaomassa, bananpuré (3, 2%), maltodextrin, laktosfri sötgrädde (MJÖLK), kakaosmör, kokosolja, druvsocker, aromer, emulgeringsmedel (veg. mono- och diglycerider av fettsyror, SOJAlecitin), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), förtjockningsmedel (pektin), salt, enzym (laktas), bränd sockersirap, vaniljextrakt, färgämne (betakaroten). Laktos <0, 01g/100g. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV JORDNÖTTER OCH NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara fryst -18 °C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 769 kJ / 185 kcal |
| Fett | 8,4 g |
| - varav mättat fett | 6,4 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 7 g |
| - varav polyoler | 7,8 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 5,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

