Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vaniljproteinglass med citronsås, laktosfri. Lohilos proteinglass passar utmärkt som mellanmål eller delikatess. Mindre socker och mera protein, utan…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt
Ingredienser
SkumMJÖLK, sötningsmedel (maltitolsirap, erytritol, xylitol, sukralos), vassleproteinkoncentrat (MJÖLK), grädde (MJÖLK), polydextros, maltodextrin, citronjuice (2, 4 %), druvsocker, kokosolja, emulgeringsmedel (veg. mono och diglycerider av fettsyror), stabiliseringsmedel (frukt- och guarkärnmjöl), arom, förtjockningsmedel (pektin), enzym (laktas), surhetsreglerande medel (natriumcitrat), gurkmejaextrakt, vaniljpulver (0, 04%), salt. Kan innehållaspår av JORDNÖTTER och NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Lohilo Foods ABNylandavägen 2, 35250 Växjöinfo@lohilo.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Fryst -18 °C eller kallare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 571 kJ / 137 kcal |
| Fett | 3,8 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 6,6 g |
| - varav polyoler | 9,5 g |
| Protein | 9,9 g |
| Salt | 0,04 g |
| Fiber | 5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

