Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Mad Croc energy coffee mjölkkaffe energidryck 250ml
Alla Mad Croc produkterUngefär2,13 €
Vertailuhinta 7,92 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Information
Information
VARNING: Rekommenderas icke för barn, gravida, ammande eller koffeinkänsliga personer. Rekommenderat dagligt intag: högst 5 burkar. Hög koffeinhalt…
Tillverkningsland
Tyskland
Allergener
Mjölk, Svaveldioxid och sulfiter
Ingredienser
SEMI SKUMMJÖLK (75%), vatten, socker, flytande kaffe-extrakt (1%), färgämne E150d (inkluderar SULFIT), arom, syra E338, surhetsreglerande medel E501, taurin (400mg/100ml), koffein (32mg/100ml), vitaminer: B3, B7, B6, B12, stabiliseringsmedel E407.
Kontaktuppgifter
Ultra Premium Brands Ltd
LU4 8EF Luton, Englanti/England/UK
EAN
5060088500248
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 235 kJ / 55 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 8,6 g |
| - varav sockerarter | 8,2 g |
| Protein | 2,6 g |
| Salt | 0,10 g |
| Biotin | 7,5 µg |
| Fiber | 0,3 g |
| Niacin | 2,4 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |

