Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Meira Artesansenap med söt och milt eldig smakar som hemlagad senap. Meira Senapen tillverkas av högkvalitativa senapsfrön som mals med Meiras egna…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Vatten, socker, SENAPSFRÖN, glukossirap, ättika, joderat salt, färgämne (betakaroten), konserveringsmedel (natriumbensoat).
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101885292
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 915 kJ / 219 kcal |
| Fett | 4,9 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 41 g |
| - varav sockerarter | 36 g |
| Protein | 4 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Natrium | 0,4 g |


