Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Meira Rökig kryddblandning för tofu osaltad 28g
Alla Meira produkterUngefär1,14 €
Vertailuhinta 40,71 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kryddblandning för tofu ger en mild röksmak och lagom kryddighet till den milda tofun. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar alltid från…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Rökt paprika (31 %), vitlök, lök, svartpeppar, paprika, cayennepeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101886244
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 282 kJ / 306 kcal |
| Fett | 7,6 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 57 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 23 g |
| Natrium | 0 g |

