Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Meira Kryddblandning för sojakros osaltad 35g
Alla Meira produkterUngefär0,95 €
Vertailuhinta 27,14 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Kryddblandning för tofu ger en mild röksmak och lagom kryddighet till den milda tofun. Meiras kvalitetsgaranti: Meiras kryddor härstammar alltid från…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Selleri
Ingredienser
Lök, paprika, vitlök, basilika, svartpeppar, kryddpeppar, vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
Tillverkare
Meira Oy
PL 32, 00510 Helsinki
https://www.meira.fi
EAN
6420101886251
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 328 kJ / 317 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 54 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,09 g |
| Fiber | 19 g |
| Natrium | 0 g |

