Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Oikia Moomin Ekologiska havresnacks ärt-morot 35g
Alla Oikia Moomin produkterUngefär1,19 €
Vertailuhinta 34,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oikia Moomin Ekologiska havresnacks ärt-morot är ett mer mättande mellanmål för familjens minstingar. De ger energi genom havre- och ärtprotein samt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
finsk glutenfri ekologisk HAVRE (29 %), ekologisk potatisstärkelse, ekologisk ärtmjöl (23 %), finsk ekologisk rypsolja, torkad ekologisk morot (5 %), ekologisk maltodekstrin, naturlig arom (citron), tiamin. Förpackad i en skyddande atmosfär.
Kontaktuppgifter
Fodelia Retail Oy
Tuotetie 1, 92930 Pyhäntä
EAN
6430013258893
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, i rumstemperatur och skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 889 kJ / 450 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 67 g |
| - varav sockerarter | 3,2 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 0,07 g |
| Fiber | 6,3 g |
| Tiamin | 0,6 mg |

