Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Oikia Moomin Ekologisk havresnacks original 35 g
Alla Oikia Moomin produkterUngefär1,19 €
Vertailuhinta 34,00 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oikia Moomin Ekologiska havrebågar är ett utmärkt mellanmål för en liten vandrare. De är spröda snacks tillverkade av ekologiska havreflingor, passar…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
Finsk ekologisk glutenfri fullkornsHAVRE (67 %), ekologisk potatistärkelse, ekologisk solrosolja, tiamin.
Kontaktuppgifter
Fodelia Retail Oy
Tuotetie 1, 92930 Pyhäntä
EAN
6430013258244
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, i rumstemperatur och skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 689 kJ / 400 kcal |
| Fett | 7,7 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 71 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 8,9 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 6,6 g |
| Tiamin | 0,6 mg |

