Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Rabarberpaj är en läcker och saftig vegansk bakelse där sura och söta smaker kombineras. Denna traditionella paj erbjuder en mjuk fyllning och botten…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, rabarber (22%), vatten, socker, vegetabiliskt fett (palm), glukossirap, ärtprotein, rismjöl, emulgeringsmedel (E472e), modifierad majsstärkelse, gelningsmedel (E407, E440), surhetsreglerande medel (E332, E330), konserveringsmedel (E202), jäst, salt, enzymer, mjölförbättrare (E300).
Kontaktuppgifter
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
https://www.pekanleipa.fi
Marknadsförare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147007477
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 908 kJ / 215 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 41 g |
| - varav sockerarter | 19 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 0,37 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


