Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Smakand Pekan Leipä fleråriga favorit, Smörkringla, är en bekant stamgäst vid fikabordet. Fräsch ringla är underbart smörig och mjuk, god som den är…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, laktosfri SMÖR (19%), vatten, socker, jäst, salt, mjölförbättrare (E300). Kan innehålla spår av ägg.
Kontaktuppgifter
Tillverkare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
Marknadsförare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147003776
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 663 kJ / 397 kcal |
| Fett | 17,8 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 49 g |
| - varav sockerarter | 4,5 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


