Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Pirulo Cool Orange är en uppfriskande isglass med apelsinsmak i en praktisk klämbar förpackning – ta med den på resan. Gott för både vuxna och barn.…
Tillverkningsland
Polen
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Ingredienser: Vatten/vand, appelsinjuice/-saft (16 %) från/af koncentrat, glukossirap/glukosesirup, socker/sukker, stabiliseringsmedel/stabilisator (E422, E412, E410), citronjuicekoncentrat, färgämne/farve/fargestoff (E160a), naturliga aromer//naturlige aromaer, naturlig appelsinarom. KAN INNEHÅLLA/INDEHOLDE MJÖLK/MÆLK/MELK.
Kontaktuppgifter
Froneri Finland Oy
Koulutie 3 14200 Turenki
https://www.pingviini.fi
EAN
5900130036427
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras/Opbevares vid –18 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 335 kJ / 79 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

