Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Porlammin lätt 15% riven svartstämplad emmental 150g
Alla Porlammin produkterUngefär3,19 €
Vertailuhinta 21,27 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den unika lättversionen av Porlammi svartstämplade emmental. Endast 15 % fett. Samma klassiska smak, men med mindre fett och ett hälsosammare…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
MJÖLK, salt, syrningskultur, löpe, E252.
Kontaktuppgifter
Porlammin Meijeri Oy
Myrskyläntie 1 A, 07820 Porlammi
info@porlammin.fi
Tillverkare
Porlammin Meijeri Oy
Myrskyläntie 1 A, 07820 Porlammi
info@porlammin.fi
EAN
6416961000111
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
+2-8C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 220 kJ / 295 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 9 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 36 g |
| Salt | 0,30 g |
| Kalcium | 990 mg |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

