Laddar

PULS Nutrition Reco återhämtningspulver dubbel choklad 1kg
Alla Puls produkterInformation
Information
PULS RECO är utformat för att stödja bättre återhämtning. Denna näringsrika återhämtningsdryck med dubbel chokladsmak fyller på tömda glykogenlager…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Mandlar
Ingredienser
vassleprotein koncentrat (MJÖLK), maltodextrin, kakaopulver med låg fetthalt, glukos, aromer, solroslecitin, salt, sötningsmedel (sukralos). Kan innehållaspår av ägg, mandel och spannmål som innehåller gluten.
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Mekaanikonkatu 21, 00880 Helsinki
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras utom räckhåll för barn. Förvaras torrt och svalt, skyddat från direkt solljus.
Bruksanvisning
blanda en dos (50g) pulver i 300 ml kallt vatten eller valfri vätska. Njut 1–3 portioner per dag direkt efter träningen, som del av en måltid eller som mellanmål. Lämplig som dagligt kolhydrat- och proteintillskott. Produkten ersätter inte en varierad kost och hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 582 kJ / 378 kcal |
| Fett | 3,7 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 42 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 42 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 4 g |

