Laddar

PULS Reco återhämtningsdryck Päron-vanilj 500g
Alla Puls produkterInformation
Information
ÅTERHÄMTNINGSDRYCK SOM OPTIMERAR ÅTERHÄMTNINGEN
PULS RECO är utformat för att stödja bättre återhämtning. Denna uppfriskande återhämtningsdryck med…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Mandlar
Ingredienser
Vassleproteinkoncentrat (MJÖLK) (Finland eller Sverige), maltodextrin (Ukraina), dextros, aromer, emulgeringsmedel(solroslecitin), färgämne (koppar-klorofyllinkomplex), sötningsmedel (sukralos). Produktentillverkas på en produktionslinje där man hanterar mjölk, ägg, mandel och spannmålsom innehåller gluten
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Mekaanikonkatu 21, 00880 Helsinki
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras utom räckhåll förbarn. Förvaras torrt och svalt, skyddat från direkt solljus.
Bruksanvisning
Blanda 1 skopa (50 g) pulver i 300-400 ml kallt vatten eller valfri vätska. Njut av 1–3 portioner per dag direkt efter träningen, som en del av en måltid eller som mellanmål. Lämplig som dagligt kolhydrat- och proteintillskott. Produkten ersätter inte en varierad kost och hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 602 kJ / 383 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 44 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 4 g |

