Laddar

PULS Reco återhämtningsdryck Vanilj 500g
Alla Puls produkterInformation
Information
ÅTERHÄMTNINGSDRYCK SOM OPTIMERAR ÅTERHÄMTNINGEN
PULS RECO är utformat för att stödja bättre återhämtning. Denna läckra återhämtningsdryck med…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Mandlar
Ingredienser
Vassleprotein koncentrat (MJÖLK) (Finland eller Sverige), maltodextrin (Ukraina), dextros, arom, emulgeringsmedel(solroslecitin), sötningsmedel (sukralos). Produkten tillverkas på en produktionslinje därman hanterar mjölk, ägg, mandel och spannmål som innehåller gluten
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Mekaanikonkatu 21, 00880 Helsinki.
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras utom räckhåll förbarn. Förvaras torrt och svalt, skyddat från direkt solljus.
Bruksanvisning
Blanda 1 skopa (50 g) pulver i 300-400 ml kallt vatten eller valfri vätska. Njut av 1–3 portioner per dag direkt efter träningen, som en del av en måltid eller som mellanmål. Lämplig som dagligt kolhydrat- och proteintillskott. Produkten ersätter inte en varierad kost och hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 616 kJ / 386 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 44 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 4,5 g |

