Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk äpplepuré är i en förpackning som är lätt att ta med. Servera som mellanmål eller dessert.
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Ekologiskt äpple (EU). Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Delafruit S.L.U.
EAN
7340191175655
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Bruksanvisning
Omskakas före användning. Viktigt: Skruva av korken och håll den utom räckhåll för barnet. Använd inte om korken eller förpackningen är skadad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 239 kJ / 56 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1 g |
| Natrium | 0 g |
