Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Rainbow gröt havre/banan/äpple/björnbär/hallon ekologisk 120g
Alla Rainbow produkterUngefär0,89 €
Vertailuhinta 7,42 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk havre innehållande fruktpuré i en praktisk och lätt medförbar förpackning. Inga tillsatta sockerarter. Innehåller naturliga sockerarter.…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Banan* 52 % (Ecuador), vatten, äppeljuice* 13 %, björnbär* 9 %, HAVRE* 7 % (EU), hallon* 4 %, citronjuicekoncentrat*. *Ekologisk.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Delafruit S.L.U.
EAN
7340191175693
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 344 kJ / 81 kcal |
| Fett | 0,7 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Natrium | 0 g |

