Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mjukt flerkornsemlor, rika på fibrer och protein.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, vatten, majsflingor, linfrö, hirs, solrosfrö, pressad RÅG, VETEgluten, jäst, socker, rapsolja, joderat salt, dextros, emulgeringsmedel E322 (solros), mjölbehandlingsmedel E300.
Kontaktuppgifter
Leipomo Rosten Oy
Voimakatu 3, 20520 Turku
https://www.leipomorosten.fi, 0207702354
Tillverkare
Leipomo Rosten Oy
Voimakatu 3, 20520 Turku
EAN
6409770014943
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 026 kJ / 288 kcal |
| Fett | 4,7 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 49 g |
| - varav sockerarter | 2,7 g |
| Protein | 9,4 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 4,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

