Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Saarioinen Balanssi Gröt med äpple och kanel 250g
Alla Saarioinen produkterUngefär2,19 €
Vertailuhinta 8,76 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Balanssi – må bra med din dag. Vi kokade den mjuk grynig och smakrika gröten med värme och puttrade länge. Vi kryddade den med mycket av äpple och en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Havre
Ingredienser
Vatten, laktosfri MJÖLKdryck, äpple, glutenfri valsad HAVRE, glutenfri HAVREkli, äppeljuicekoncentrat, torkat äpple, salt med jod, kanel. Äpple 17 %, havre 13 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000034024
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 336 kJ / 80 kcal |
| Fett | 1,9 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 4,3 g |
| Protein | 2,9 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

