Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Saarioinen Balanssi Gröt med havtorn och vanil 250g
Alla Saarioinen produkterUngefär2,19 €
Vertailuhinta 8,76 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Balanssi – må bra med din dag. Vi kokade den mjuk grynig och smakrika gröten med värme och puttrade länge. Vi kryddade den med havtorn och en touch…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
Vatten, HAVREprodukt [vatten, rypsolja, glutenfri HAVRE, stabiliseringsmedel (E 472e), förtjockningsmedel (E 415)], glutenfri HAVREgryn, havtorn 6 %, morot 4 %, socker, glutenfri HAVREkli, vaniljsocker (socker, vanilj, arom), salt med jod. Havre 15 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000034017
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 430 kJ / 103 kcal |
| Fett | 4,6 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 4,8 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0,27 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

