Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En ny pizzaklassiker, fotbollsplan förstaklassiga delikatess är Futispizza." Vi fyllde pizzan med en fräsch, rik tomatsås och en köttig fyllning,…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, tomat, vatten, nötköttprodukt 12 % [nötkött (EU), vatten, potatisfiber, tapiokastärkelse, kryddor, salt med jod, socker, glukos, stabiliseringsmedel (E 450, E 451), arom], OSTprodukt (OST, kokosolja, potatisstärkelse, MJÖLKprotein, salt), lök, rapsolja, konserverad jalapeno (jalapeno, vatten, salt, ättika), socker, ananasjuicekoncentrat, modifierad majsstärkelse, jäst, vitlök, salt med jod, kryddor (bl.a. paprika, koriander, svartpeppar, cayenne, SENAPSFRÖN), rödvinsvinäger, ättika, aromer.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 927 kJ / 222 kcal |
| Fett | 8,5 g |
| - varav mättat fett | 3,5 g |
| Kolhydrat | 28 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


