Laddar

Saarioinen Good to Go Texmex-köttfärswrap 240g
Alla Saarioinen produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Good to Go wrap är ett bra mellanmål. Vi fyllde en mjuk tomattortilla med ett kryddigt Tex Mex-pålägg, nötfärs, cheddarost, krispig sallad och…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
Tomattortilla [VETEmjöl, vatten, rapsolja, jäsningsmedel (E 500, E 450), tomat, glukos, salt, surhetsreglerande medel (E 296), kryddor, paprika, lök, vitlök, mjölbehandlingsmedel (E 920)], laktosfri färskOST, konserverad tomat (tomat, tomatjuice, salt), rostad köttfärs 11 % [nötkött (Finland), nötprotein, salt med jod], isbergssallad, majonnäs [rapsolja, vatten, modifierad majsstärkelse, ättika, socker, ÄGGULA, salt med jod, SENAPSFRÖN, förtjockningsmedel (E 412, E 415), konserveringsmedel (E 202)], cheddarOST, kryddor (bl.a. paprika, svartpeppar, lök, chili), modifierad majsstärkelse, majschips (majsmjöl, solrosolja, salt), vitlök, koriander, salt med jod, persilja.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 918 kJ / 219 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 2,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


