Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Oxfärsbiff och gräddstuvade grönsaker 320g
Alla Saarioinen produkterUngefär4,95 €
Vertailuhinta 15,47 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi stekte en köttig nötfärsbiff och tillsatte gräddiga, milt smaksatta och färgrika grönsaker. Den här saftiga köttfärsbiffen har vi lagat av finskt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
Grönsaker 160 g: parisermorot, gul morot, broccoli. Köttfärsbiff 120 g: nötkött 76 % (Finland), ÄGG, lök, potatisflingor, salt med jod, svartpeppar. Kan innehålla spår av soja. Sås 40 g: laktosfri GRÄDDE, majsstärkelse, salt med jod, kryddor.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000031283
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 592 kJ / 142 kcal |
| Fett | 9,9 g |
| - varav mättat fett | 5,4 g |
| Kolhydrat | 5,2 g |
| - varav sockerarter | 3,1 g |
| Protein | 7,3 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


