Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi stekte en saftig och köttig nötköttsbiff och lade den mellan två brioschliknande brödhalvor. För att garantera dig en läcker smakupplevelse har vi…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
Köttfärsbiff av ox 120 g: nötkött 76 % (EU), ÄGG, lök, potatisflingor, salt med jod, svartpeppar. Kan innehålla spår av soja. Semla 85 g: VETEmjöl, vatten, socker, växtolja (ryps, raps), jäst, salt med jod, VETEGLUTEN, mannagryn (VETE), VETEsurdeg, potatisflingor, vegetabiliska proteiner (ärtor, potatis, bönor), emulgeringsmedel (E 472e), mjölbehandlingsmedel (E 300), glukos, maltodextrin, majsstärkelse. Kan innehålla spår av sesamfrön. Cheddarsmältost 20 g: OST (minst 50 % cheddar), vatten, smältsalter (E 331, E 339, E 452), salt, färg (E 160c). Sriracha-chilimajonnäs 20 g: rapsolja, vatten, socker, ättika, ÄGGULA, modifierad majsstärkelse, salt med jod, kryddor (chili, vitlök, SENAPSFRÖN), paprikaextrakt, arom, konserveringsmedel (E 202), förtjockningsmedel (E 415), surhetsreglerande medel (E 270).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 108 kJ / 265 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 5,3 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

