Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här läckert rikliga köttfärs-rotsakssoppan har vi kokat för att mätta även en större hunger. Vi har smaksatt den fylligt gräddiga buljongen med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Selleri
Ingredienser
Vatten, potatis, nötkött 15 % (Finland), tomat, laktosfri vispGRÄDDE, morot, rotSELLERI, lök, buljongpreparat (salt, aromer, solros- och rapsolja, lök, kryddor), persilja, socker, timjan, salt med jod, kryddor (bl. a. vitlök, chili, svartpeppar), grönsaksbuljongpulver (salt, arom, pumpa, morot, palsternacka, tomat, socker, persilja, olivolja, kryddor), paprikapasta (paprika, salt), majsstärkelse.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000039487
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 297 kJ / 71 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 5,7 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 4 g |
| Salt | 0,67 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


