Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi kokade en läcker och riklig korvsoppa för större hunger. Vi lade till denna matiga soppa rikligt med inhemska köttiga korvar samt potatis-, morot-…
Tillverkningsland
Allergener
Selleri
Ingredienser
Vatten, potatis, knackkorv 19 % [griskött (Finland), vatten, salt, stabiliseringsmedel (E 450), glukos, aromer (bl.a. rök), svartpeppar, antioxidationsmedel (E 316), paprikaextrakt, karamelliserat socker, färg (E 120), konserveringsmedel (E 250), ätbar kollagentarm], tomat, palsternacka, morot, bladSELLERI, lök, modifierad potatisstärkelse, chorizokorv [griskött (Finland), späck, salt, kryddor (bl.a. koriander, vitlök), glukos, arom, konserveringsmedel (E 250)], salt med jod, persilja, paprika, arom, kryddor (bl.a. chili) .
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
Marknadsförare
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 319 kJ / 76 kcal |
| Fett | 4,8 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 4,9 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 2,9 g |
| Salt | 0,83 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


