Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Kebakko; färdigstekt köttfärsspett 200g/5st
Alla Saarioinen produkterUngefär2,95 €
Vertailuhinta 14,75 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi är skickliga på att framställa härligt läckra Kebakko-köttfärsspett. De här klassiska färsspetten har vi kryddat milt och varsamt stekt vackert…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
Gris- och nötkött 50 % (Finland), potatis, skorpmjöl (VETEmjöl, vatten, salt, jäst), späck, vatten, SOJAproteinpreparat, lök, kryddor (bl.a. vitlök, vitpeppar, SENAPSFRÖN, paprika, ingefära, chili), potatismjöl, salt med jod, vegetabilisk olja (ryps, raps), glukos, bambufiber, modifierad majsstärkelse, SOJAsåspulver [SOJAsås (SOJAbönor, VETE, salt), maltodextrin, salt], arom.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000075249
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 264 kJ / 302 kcal |
| Fett | 22 g |
| - varav mättat fett | 8,2 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

