Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Guldkalkon skivad, helköttsprodukt 200g
Alla Saarioinen produkterUngefär4,19 €
Vertailuhinta 20,95 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Det här möra och läckra helköttspålägget har vi lagat av kalkonfilé som vi kryddat lätt med libbsticka. Alla våra produkter i guldserien har en…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Kalkonfilé (EU), vatten, salt med jod, stabiliseringsmedel (E 450, E 451, E 407a, E 1422), glukos, antioxidationsmedel (E 301), rapsolja, arom, libbsticka, konserveringsmedel (E 250). Kötthalt 84 %. Kalkonfilé kan innehålla ben.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000074341
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 461 kJ / 110 kcal |
| Fett | 1,9 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 1,5 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 1,90 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

