Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Kryddad köttfärsbiff med bacon ostekt 4st 300g
Alla Saarioinen produkterUngefär3,99 €
Vertailuhinta 13,30 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här köttiga och saftiga stekfärdiga grilltassen har vi smaksatt med rökt bacon och kryddat milt för hela familjen. Hetta upp pannan!
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sojabönor
Ingredienser
Gris- och nötkött 55 %, vatten, rökt bacon 12 % [griskött, vatten, salt med jod, socker, stabiliseringsmedel (E 450, E 451, E 407a), rökarom, konserveringsmedel (E 250)], SOJAprotein, surhetsreglerande medel (E 262, E 326), kryddor (bl.a. lök, svartpeppar, vitlök, ingefära, paprika), potatismjöl, salt, maltodextrin, potatisfiber, socker, potatis, aromer (bl.a. rök), antioxidationsmedel (E 300), rödbetsjuicepulver, färg (E 150c). Köttets ursprung Finland.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000083435
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +4 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 874 kJ / 209 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 5,7 g |
| Kolhydrat | 4,8 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 16 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

