Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Kvargplättsmet havre-äpple 750g
Alla Saarioinen produkterUngefär4,99 €
Vertailuhinta 6,65 €/kg
Information
Information
Sammetslen kvargplättsmet med havre och äpple som du kan snabbt och enkelt njuta av. Vi gjorde en bekväm och genast färdig proteinhaltig smet varav…
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos
Ingredienser
Vatten, ÄGG, HAVREmjöl 17 %, äpplemos 12 % [äpple, antioxidationsmedel (E 300)], KVARG 12 %, socker, rapsolja, bakpulver [jäsningsmedel (E 450, E 500), majsstärkelse, surhetsreglerande medel (E 330)], salt med jod, arom, kanel.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
Tillverkare
Saarioinen Oy
Järvensivuntie 1, PL 108, 33101 Tampere
Marknadsförare
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000057122
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 624 kJ / 149 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 5,5 g |
| Protein | 7,2 g |
| Salt | 0,78 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,4 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Maito-osasto Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


